Ta strona korzysta z plików cookie. Przebywając na niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Dowiedz się więcej lub kontynuuj.
 
 
Informujemy, że uruchomiliśmy nową wersję sklepu pod adresem www.soltronik.com.pl. Jest w nim wiele funkcjonalności, które w obecnym sklepie nie były dostępne np. kurier InPost, paczkomaty. Obecny sklep nie oferuje już możliwości zakupu prezentowanych produktów.


Zasilacze UPS firmy FSP

Data publikacji czwartek, 03 lipiec 2014.
Zasilacze UPS firmy FSP

Nowoczesny zasilacz UPS ma za zadanie nie tylko zabezpieczyć komputer przed zanikiem zasilania w sieci ale również przeciwdziałać wystąpieniu niewłaściwych jego wartości, które mogły by uszkodzić pracujący odbiornik.  Ważny jest również odpowiedni stosunek jakości urządzenia do jego ceny, niezawodność oraz cechy proekologiczne.


Zakup odpowiedniego urządzenia może przyczynić się do znacznego zmniejszenia kosztów utrzymania sprzętu komputerowego. Oszczędności te mogą nie być odczuwalne jeżeli weźmiemy pod uwagę dom lub małe biuro.  Jednak w średnich i dużych firmach sumy wydawane na sprawne działanie urządzeń komputerowych w zwłaszcza serwerowni stanowią znaczną część budżetu.
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom jeden z największych producentów urządzeń zasilających na świecie tajwańska firma FSP w ubiegłych latach wprowadził na rynek  serię zasilaczy UPS przeznaczoną w głównej mierze dla firm. Produkty te cieszą się dużą popularnością zwłaszcza u naszych zachodni i południowych sąsiadów.

W tym roku firma FSP postanowiła odświeżyć całą linię z serii On-Line. Są to urządzenia o mocach od 1000W do 3000W w obudowie wolno stojącej typu TOWER oraz obudowie typu RACK 19”. Wszystkie modele posiadają wbudowane akumulatory wewnętrzne. Mają również możliwość dołączenia dodatkowych akumulatorów zewnętrznych w postaci zintegrowanych banków energii (Battery Bank). Należy dodać, firma FSP w swoich urządzeniach stosuje bardzo wysokiej jakości akumulatory żelowe YUASA.Wszystkie modele z serii On-Line cechuje bardzo wysoka niezawodność, precyzyjne wykonanie oraz umiarkowana cena. Co z resztą jest widoczne we wszystkich produktach tej marki. Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania mające na celu oszczędność czasu i pieniędzy użytkownika. Są to między innymi możliwość wymiany zużytych akumulatorów podczas pracy zasilacza, tryb ECO czy też możliwość regulacji poziomu oraz częstotliwości napięcia wyjściowego.

Seria On-Line posiada na przednim panelu wyświetlacz LCD z klawiaturą dzięki czemu możliwa jest konfiguracja podstawowych parametrów pracy urządzenia. Dodatkowo zasilacze posiadają możliwość współpracy z komputerem poprzez interfejs  USB, RS-232 oraz opcjonalnie kartę sieciową (złącze SNMP). Wraz z urządzeniem dostarczane jest oprogramowanie ViewPower do zaawansowanej konfiguracji i monitorowania pracy zasilacza.  W wersji podstawowej program ten ma również możliwość informowania zdalnego (email, sms) o zdarzeniach i awariach urządzenia. Co najważniejsze, program jest bardzo prosty w obsłudze i posiada polską wersję językową.

Poniżej przedstawiamy zestawienie zasilaczy UPS serii On-Line. W naszej ofercie na początek znalazł się zasilacz o mocy 1500VA(1200W) w obudowie RACK 19” KNIGHT 1.5K RACK. Oczywiście każdy z wymienionych modeli  dostępny jest na zamówienie.
 

 

Nazwa Moc
  KNIGHT 1K RACK   1000 VA/800 W
  KNIGHT 1K TOWER   1000 VA/800 W
  KNIGHT 1.5K RACK   1500 VA/1200 W
  KNIGHT 1.5K TOWER   1500 VA/1200 W
  KNIGHT 2K RACK   2000 VA/1600 W
  KNIGHT 2K TOWER   2000 VA/1600 W
  KNIGHT 3K RACK   3000 VA/2400 W
  KNIGHT 3K TOWER   3000 VA/2400 W

Komentarze
Liczba komentarzy: 0
ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Soltronik.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.