Ta strona korzysta z plików cookie. Przebywając na niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Dowiedz się więcej lub kontynuuj.
 
 
Informujemy, że uruchomiliśmy nową wersję sklepu pod adresem www.soltronik.com.pl. Jest w nim wiele funkcjonalności, które w obecnym sklepie nie były dostępne np. kurier InPost, paczkomaty. Obecny sklep nie oferuje już możliwości zakupu prezentowanych produktów.


Ogniwa pakietowe

Data publikacji poniedziałek, 20 styczeń 2014.

Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii w ostatnich latach elektronarzędzia bezprzewodowe stają się nieodzownym wyposażeniem naszych warsztatów. W odróżnieniu od zwykłych urządzeń te bezprzewodowe energię elektryczną czerpią z akumulatora. I choć postęp technologiczny sprawił, że obecnie stosowane akumulatory są znacznie wydajniejsze od swoich poprzedników to i one po pewnym czasie wymagają ponownego ładowania. Niestety takie rozładowywanie i ładowanie nie służy zbytnio samemu akumulatorowi. Dzieje się tak ponieważ posiada on określoną ilość cykli ładowania i rozładowywania po której jego wydajność ulega zmniejszeniu aż do całkowitego zaniku możliwości przechowywania energii. W związku z tym im bardziej będziemy eksploatować np. naszą wkrętarkę tym szybciej jej akumulator ulegnie zużyciu. Oczywiście zakup dobrej jakości urządzenia pozwoli nam na znacznie dłuższą pracę.

Chcąc kupić nowy akumulator często okazuje się, że jego cena  jest bardzo wysoka i będziemy musieli wydać znacznie więcej niż można się było spodziewać. Jest jednak bardzo prosty sposób na zaoszczędzenie chociaż części tej kwoty. Wiele osób nie wie, że wewnątrz zwartej obudowy takiego akumulatora znajdują się pojedyncze ogniwa połączone w pakiet.

 

       

 

Co jest ważne dla nas to fakt, że ogniwa te można wymienić. Od standardowych akumulatorków oprócz rozmiaru różni je to, że na swoich końcach posiadają wyprowadzenia (wąsy) umożliwiające lutowanie. Jeżeli kupimy dobrej jakości ogniwa to ich sprawność będzie taka sama lub nawet większa od oryginalnych. Zależy to w dużej mierze od tego czy posiadamy urządzenie markowe czy produkt tzw. budżetowy.

Obecnie w elektronarzędziach powszechnie stosuje się trzy typy ogniw. Są to ogniwa niklowo-kadmowe Ni-Cd, niklowo-wodorkowe Ni-Mh oraz litowo-jonowe Li-Ion.  Dodatkowo posiadają one odmienne wartości napięć, pojemności oraz różnią się wielkością. Dlatego przystępując do wymiany ogniw należy zacząć od określenia ich parametrów. Takie informacje uzyskamy odczytując informacje umieszczone na samych ogniwach. Ważne jest aby nowe ogniwa posiadały parametry dokładnie takie same jak te zużyte. Zastosowanie ogniw o innych parametrach może skutkować uszkodzeniem urządzenia i ładowarki lub tym, że nowe ogniwa po prostu nie zmieszczą się do obudowy.

Podczas łączenia ogniw w pakiet należy zwrócić uwagę na właściwą polaryzację należy również zachować ostrożność aby nie doprowadzić do zwarcia i przegrzania. Jest to szczególnie ważne przy ogniwach Li-Ion ponieważ ich przeciążenie i przegrzanie może doprowadzić do wybuchu.

Wymiana ogniw nie powinna nastręczyć większych kłopotów majsterkowiczom. Natomiast osoby, które nigdy nie posługiwały się lutownicą lub czują się w tym temacie niepewnie mogą poprosić o pomoc serwisy elektryczne lub elektroniczne. W ostateczności pozostaje zakup nowego akumulatora w sklepie.

 

Zestawienie ogniw pakietowych dostępnych w naszej sprzedaży.

W przypadku pytań i wątpliwości nasi pracownicy chętnie udzielą Państwu wszystkich informacji.

Komentarze
Liczba komentarzy: 0
ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Soltronik.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.